Dla psów

9 stycznia 2024 Dla psa

Czy wiesz, że? 26 sierpnia to Międzynarodowy Dzień Psa! Jako miłośnicy psów chcemy dać naszym futrzanym przyjaciołom to, co najlepsze, zawsze wiedzieć, gdzie się znajdują i rozpieszczać je miłością i uczuciem. Czy jest ku temu lepsza okazja niż ten międzynarodowy dzień psów? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak TY możesz dziś (i każdego dnia) świętować Dzień Psa.

Krótka historia Międzynarodowego Dnia Psa

Miłośniczka psów, ekspert ds. zwierząt i rodziny oraz obrończyni zwierząt Colleen Paige ustanowiła Narodowy Dzień Psa w Stanach Zjednoczonych w 2004 roku. Został on przyjęty do ustawodawstwa w stanie Nowy Jork w 2013 roku¹. Wybrała dzień 26 sierpnia, ponieważ w tym dniu adoptowała swojego pierwszego psa, gdy miała zaledwie 10 lat. Co za sposób na okazanie psu miłości - za pomocą święta uznawanego w całym kraju!

Od tego czasu inne kochające psy kraje, organizacje i osoby prywatne na całym świecie przyjęły Międzynarodowy Dzień Psa. Ale jaki dokładnie jest cel tego wyjątkowego dnia?

Dlaczego powstał Międzynarodowy Dzień Psa

Celem Międzynarodowego Dnia Psa, wraz z innymi świętami stworzonymi przez Colleen (w tym National Puppy Day, National Mutt Day i National Cat Day), jest zwrócenie uwagi na stan zwierząt, a także zachęcanie do adopcji. I oczywiście, aby uczcić wszystkie psy na całym świecie. Ten dzień ma na celu

    docenić psy, które potrzebują ratunku docenić psy, które przynoszą nam pocieszenie, chronią nas i ratują życie zniechęcić ludzi do kupowania psów w sklepach zoologicznych, które wspierają nieetycznych hodowców przydomowych i młyny dla szczeniąt zachęcać do adopcji potrzebujących psów z lokalnych schronisk lub ośrodków ratunkowych ratować psy przed bezdomnością i wykorzystywaniem
A teraz, bez zbędnych ceregieli, 10 wskazówek od Tractive, twórców technologii GPS, która zapewnia bezpieczeństwo psom, jak najlepiej świętować Międzynarodowy Dzień Psa.10 sposobów na świętowanie Międzynarodowego Dnia PsaGotowy na Międzynarodowy Dzień Psa? Zaczynamy! 1. Adoptuj psa z lokalnego schroniska. Zdecydowanie jedną z największych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby wesprzeć psy w Międzynarodowym Dniu Psa, jest znalezienie psa w potrzebie i zapewnienie mu bezpiecznego, kochającego domu na zawsze. Stanie się on Twoim kumplem na całe życie, a Ty pomożesz zmniejszyć cierpienie milionów psów na całym świecie. Upewnij się tylko, że jesteś gotowy na podjęcie wielkiego kroku, jakim jest adopcja psa. Pamiętaj, aby poinformować się o wszystkich obowiązkach i czynnikach, które należy wziąć pod uwagę przed adopcją psa.2. Zostań wolontariuszem w lokalnym schronisku.

Jeśli nie możesz adoptować psa, innym świetnym sposobem na wsparcie psów w swojej społeczności jest wolontariat w lokalnym schronisku. Bez względu na to, gdzie się znajdujesz, z pewnością jest tam wiele psów w potrzebie. Możesz je wspierać, rejestrując się jako wolontariusz i regularnie odwiedzając schronisko. Wolontariusze często spacerują lub bawią się z psami, sprzątają klatki lub pomagają w innych zadaniach, w których schronisko może potrzebować pomocy.

3. Przekaż darowiznę na rzecz organizacji zajmujących się dobrostanem zwierząt.

Nie masz czasu na wolontariat? Istnieją inne sposoby, aby pomóc psom w potrzebie. Możesz na przykład przekazać pieniądze na rzecz organizacji zajmującej się ratowaniem lub dobrostanem zwierząt. Ponadto schroniska często potrzebują koców, karmy dla psów i zabawek. Często można podrzucić te przedmioty bezpośrednio do schroniska w dowolnym momencie; zalecamy wcześniejsze skontaktowanie się z lokalną organizacją ratowniczą lub schroniskiem dla zwierząt, aby zapytać, czego potrzebują.

4. Wyprowadź swojego psa.

Jeśli masz już psa, zadaj sobie pytanie: Co mój pies kocha najbardziej? Odwiedzanie przyjaciół w psim parku? Pływanie w jeziorze? A może odwiedzenie specjalnej kawiarni, w której psy też mogą jeść? Cokolwiek to jest, zafunduj swojemu psu jego ulubioną aktywność w Międzynarodowy Dzień Psa.

5. Chroń bezpieczeństwo swojego psa za pomocą lokalizatora GPS.

Podczas gdy Ty cieszysz się dniem spędzonym poza domem, możesz martwić się o to, co się stanie, jeśli Twój pies przestraszy się i ucieknie lub, co gorsza, zgubi się. Dzięki lokalizatorowi GPS dla psów zawsze będziesz wiedzieć, gdzie znajduje się Twój futrzany przyjaciel i upewnisz się, że nigdy nie znajdzie się w niebezpieczeństwie. Lokalizator GPS to proste, ale zaawansowane technologicznie (i niedrogie) rozwiązanie, które pasuje do obroży psa - i które zapewnia spokój ducha.

6. Bądź aktywny ze swoim psem.

Wspieraj zdrowie fizyczne i dobre samopoczucie swojego psa, angażując się we wspólną, umiarkowaną aktywność fizyczną. Wybierz się na długi spacer, biegaj, wędruj, baw się razem, idź do psiego parku lub popływaj z psem. Aby zapewnić swojemu futrzanemu przyjacielowi odpowiednią ilość aktywności fizycznej, możesz monitorować jego poziom sprawności fizycznej za pomocą monitora aktywności psa.

7. Rozpieszczaj swojego psa nową zabawką.

Mówiąc o zabawie, który pies nie uwielbia nowej, błyszczącej zabawki, którą może się pobawić i uwolnić swoją energię? Jeśli potrzebujesz pomysłów, zapoznaj się z listą najlepszych zabawek dla psów od Bark Post.

8. Naucz swojego psa nowej sztuczki.

Bez względu na wiek psa, nigdy nie jest za późno, aby nauczyć go czegoś nowego - w rzeczywistości angażowanie psa w stymulujące umysłowo zajęcia może pomóc w zapobieganiu demencji psów i przyczynić się do długiego i zdrowego życia. Dowiedz się, jak nauczyć starego psa nowych sztuczek tutaj!

9. Zatrudnij profesjonalnego fotografa zwierząt na zabawną sesję zdjęciową.

Ty i twój pies możecie już mieć aktywne życie towarzyskie i bliską więź. Dlaczego więc nie pokazać światu swojego futrzanego przyjaciela, robiąc mu profesjonalne zdjęcia? Twoi obserwatorzy w mediach społecznościowych będą Ci wdzięczni za te urocze zdjęcia!

Aby uzyskać inspirację, sprawdź nasz Instagram. ????

Wyświetl ten post na InstagramiePost udostępniony przez Tractive (@tractive)

10. Zorganizuj imprezę z okazji Międzynarodowego Dnia Psa i zaproś wszystkich znajomych i ich psy.

Nasza ostatnia rada na Międzynarodowy Dzień Psa: zorganizuj imprezę i zaproś swoich psich (kochających) przyjaciół! Twój wyjątkowy dzień może obejmować

    dekoracje o tematyce psiej smakołyki zarówno dla psów, jak i ludzi miejsce przyjazne psom tort stworzony specjalnie dla psów zabawki i zajęcia, które zapewnią psom zajęcie miłość i czułość, a także bezpieczną i uspokajającą przestrzeń dla psa.

Psy są niesamowite, prawda? Poświęćmy więc chwilę, aby uhonorować naszych wspaniałych futrzanych przyjaciół za pomocą poniższego filmu autorstwa Good Living Films:

Teraz, gdy masz już kilka wskazówek, jak świętować psy w swoim życiu - jak będziesz obchodzić Międzynarodowy Dzień Psa w tym roku? Daj nam znać lub podziel się tym artykułem z przyjacielem kochającym psy.

9 stycznia 2024 Dla psa